PRZEMYSŁAW SIMIŃSKI

PRZEMYSŁAW SIMIŃSKI

 

Radca prawny, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Faculty of Law Radboud Universiteit Nijmegen, NL. Od 2011 członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w instytucjach publicznych zapewniających ochronę procesową interesów Skarbów Państwa (Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa, Warszawa), jak i renomowanych kancelariach działających na rynku krajowym oraz zagranicą (McHale & Co Solicitors, Manchester, UK).

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie procesowym, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzenia sporów sądowych pomiędzy przedsiębiorcami, prawie gospodarczym oraz obsługą prawną roszczeń pieniężnych wynikających z wypadków komunikacyjnych.

Prywatnie miłośnik brytyjskiej muzyki rockowej, kinematografii amerykańskiej lat 60 i 70, historii cesarstwa rzymskiego i wczesnego średniowiecza oraz urbanistyki i architektury modernistycznej.

DAMIAN SZYMANEK

DAMIAN SZYMANEK

 

Adwokat, od roku 2012 członek Częstochowsko-Piotrkowskiej Izby Adwokackiej. Ukończył z wyróżnieniem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W trakcie studiów pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Sekcji Postępowania Cywilnego Towarzystwa Biblioteki Słuchaczów Prawa UJ. W toku aplikacji pracował w kancelarii adwokackiej zdobywając doświadczenie zawodowe obejmujące różne dziedziny prawa.

Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, ze szczególnym uwzględnieniem prawa zobowiązań, a także prawie karnym oraz prawie rodzinnym.

Prywatnie interesuje się historią, w szczególności historią Pierwszej Rzeczypospolitej Polskiej, jest miłośnikiem powieści Bernarda Cornwella, jego pasją jest jazda na rowerze.

Projektowanie stron internetowych Master-NET